Expozitia de pictură ”Regăsiri”- 20.09.2020, Parcul Regina Maria, Baia Mare

Duminică 20 septembrie băimărenii sunt așteptați în Foișorul Parcului Regina Maria pentru a lua partea unei regăsiri, însă cu ajutorul limbajului artei plastice, prin vizionarea expoziției de pictură cu același nume: REGĂSIRI. Cele peste 60 de lucrări de artă, realizate în diferite stiluri, atât de membrii, cât și de cursanți asociației noastre, nu sunt altceva decât puntea de legătură dintre noi oamenii, puntea de relaționare și de restabilire a valorile autentice, punții ce au cunoscut șubrezirea in ultimele luni.
Regăsirea unei stări sufletești, a unei persoane, a unor locuri sau de ce nu, a unui vis piedut e întotdeauna un moment de fericire.
Expoziția poate fi vizionată între orele 14:00-18:00, doar duminica aceasta.
Va așteptăm cu drag!

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *